Meglepő: ha ez hiányzik valakiből, súlyosabb tünetei lesznek Covid fertőzés esetén

A koronavírus fertőzés lefolyásának súlyossága egyénenként nagyon változó. Valakinek lesz egy kis láza, vagy hőemelkedése, kicsit fáradtabbnak érzi magát, esteleg elmegy a szagló- vagy az ízérzékelése és ennyivel le is tudta a fertőzést.

 

Ám  valakinél nagyon súlyos tüneteket okoz a vírus, erős köhögést, több napon keresztül tartó magas lázat, többen kórházba kerülnek és van aki lélegeztetőgépre. 

Eddig úgy tudták, hogy a tünetek súlyossága egyebek mellett attól is függ, hogy van-e valakinek valamilyen társbetegsége vagy éppen mennyire erős az immunrendszere. Kutatók most rájöttek, hogy ezek mellett más is felelős azért, hogy mennyire kerülünk padlóra ha megfertőződünk a koronavírussal

 

Ugyanis a természetes ölősejtek egy receptorának hiánya összefügg a Covid-19 súlyos lefolyásával - állapította meg a Bécsi Orvostudományi Egyetem tanulmánya.

 

A vizsgálatok során kiderült, hogy a koronavírus fertőzés korai szakaszában nagyon fontos, hogy a szervezetünk természetes ölősejtjei milyen immunválaszt adnak a vírus szaporodására. Ezeknek a sejteknek a felületén különleges aktiváló receptorok helyezkednek el, köztük az NKG2C receptor, amely a fertőzött sejttel kommunikál. Ennek a kommunikációnak az eredménye, hogy a vírusfertőzött sejt elpusztul.

 

Egy génváltozat miatt azonban a népesség 4 százalékánál hiányzik az NKG2C aktiváló receptor, 30 százalékánál pedig csak részben áll rendelkezésre. A Bécsi Orvostudományi Egyetem virológiai központjának kutatócsoportja Elisabeth Puchhammer-Stöckl vezetésével kimutatta, hogy az ilyen embereknél a legnagyobb az esély arra, hogy a Covid súlyos lefolyású legyen.

 

A Genetics in Medicine című tudományos folyóiratban megjelent tanulmányukban a szerzők kimutatták, hogy akiket a Covid-19 miatt kórházban kellett kezelni, azoknál jelentősen nagyobb volt a valószínűsége annak a génváltozatnak, amely a receptorhiányt okozza, mint akiknél a betegség enyhébb lefolyású volt.

 

Via egészségkalauz.hu

Időpont: 
kedd, 2021, március 2 - 17:25

MAGAZIN

Szaharai por és saras eső érkezik a hét közepén

Kedden és szerdán különleges időjárási jelenségre számíthatunk: a Kárpát-medencébe érkező szaharai eredetű por kisebb esőkkel és záporokkal keveredve akár saras esőt is okozhat.

Lakástűz Kaposváron, baleset Siófokon - ez történt a hétvégén Somogyban

17 esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat. Nyolc tűzesethez és kilenc műszaki mentéshez vonultak az egységek a vármegyében.

Veteránautók a Kaposvári Nagypiacon

A Kaposvári Nagypiacon gyűltek össze a veterán járművek szerelmesei szombaton.

Árokba hajtott egy autó Siófok-Sóstónál a 7-es főúton

Siófok-Sóstónál, a főút 104-es kilométeréhez riasztották a tűzoltókat.

Balesetek Somogyban csütörtökön

Letért az útról és az árokba borult egy személyautó csütörtök délután Mernyén, a Dózsa György utcában.

Siófoki csapat nyerte a Tűzoltó Műszaki Mentőversenyt

Egerben rendezte meg április 8-9 én a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az V. Országos Tűzoltó Műszaki Mentőversenyt, amelyen a vármegyei katasztrófavédelmi igazgatóságok és a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság egy-egy csapattal vett részt.

Állásajánlatok Kaposváron