Szörnyű körülmények között hagyta elpusztulni kutyáját a somogyi férfi

- Egy év hét hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélt a Barcsi Járásbíróság nem jogerősen egy férfit, aki tavaly ősszel hagyta elpusztulni sérült kutyáját - tájékoztatta a Kaposvári Törvényszék sajtóosztálya az MTI-t hétfőn.

   

Azt írták: a 45 éves kálmáncsai vádlott otthonának udvarán tartotta a 6 év körüli keverék kan kutyáját. Az állat ismeretlen körülmények között megsérült a fején, de mivel a gazdája nem gondoskodott állatorvosi ellátásáról, a nyílt seb elfertőződött.

    A férfi egy vadásszal szerette volna lelövetni az ebet, aki azonban megtagadta a kérését, ezért a kutyát egy erdős területre vitte, fához kötötte, élelem és víz nélkül magára hagyta.

    Másnap a nyüszítését hallva egy helyi lakos kiszabadította az állatot, amely a gazdája szomszédjának udvarára ment, ahonnan a vádlott élettársa hazavitte és egy oszlophoz kikötötte.

    A férfi a kutya ellátásáról ezután sem gondoskodott, a szomszédja - látva az állat szenvedését - bejelentést tett a rendőrségen. Néhány perccel azután, hogy a rendőrök a helyszínre értek és elengedték, a kutya elpusztult.

    A férfit az elsőfokon eljáró bíróság állatkínzás bűntette miatt marasztalta el. A döntést az ügyész tudomásul vette, a vádlott enyhítéséért fellebbezett, így az ügy a Kaposvári Törvényszéken folytatódik.

 

MTI

Fotónk illusztráció.

Időpont: 
hétfő, 2021, május 10 - 20:05

MAGAZIN

Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégén

Huszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.

A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradort

A hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.

Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyében

Az előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.

Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltották

Jelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.

Oldalával az árokba borult egy autó a 681-es főúton Nagyatádnál

A tűzoltók áramtalanították a járművet.

Összehangolt ellenőrzés az M7-es autópálya somogyi szakaszán

Az előzési tilalom érvényre juttatása és a követési távolság betartatása volt a fő cél.

Állásajánlatok Kaposváron