Hatalmas pusztítást végzett a jégeső Kadarkúton és Mezőcsokonyán

 Ahogy azt előre is jelezték, heves zivatarokkal ért véget a hatalmas hőség Magyarországon.

 

Somogyot is elérte a hidegfront, amely viharokkal érkezett meg a térségbe és sok helyen komoly károkat is okozott az elképesztő mennyiségű és nagyságú jégnek köszönhetően, amely az esőt kísérte.

Több somogyi településen is pusztított a jégeső, Kaposmérőben és Gigében is kijutott a fagyott vízből, de a legnagyobb károkat Kadarkúton és Mezőcsokonyán okozta megbolydult időjárás.  

A településeket ugyanis valósággal letarolta a jég, az ott lakók közül sokan a közösségi oldalakon osztották meg, hogy mit tapasztaltak. Rengeteg jég, megtépázott fák fogalmazott valaki, de volt aki annyit írt, hogy életében nem látott még ilyet, volt ahol a háztetőt tette teljen tönkre. Tetemes mennyiségű anyagi kár maradt az ítéletidő pusztítása után.

 

 Karsai József, kadarkúti polgármester még péntek este közzétett egy bejegyzést közösségi oldalán, amelyben így fogalmazott: 

"Ma este Kadarkúton Ítéletidő tombolt tojás nagyságú jégeső söpört végig városunkon.Az ítéletidő több száz lakóépület tetejét teljesen megrongálta tönkretette sok helyen nincs áram. ma este végig jártam a várost és csak elkeseredett emberekkel találkoztam mindenkit ért szinte valamilyen kár.

Holnap reggel elkezdjük a károk enyhítését."

Most minden segítség jól jön Kadarkúton, a polgármester azt írta, hogy  aki szívesen segítene bármiben  a városházán jelentkezhet. 

  

Időpont: 
szombat, 2021, június 26 - 09:27

MAGAZIN

Baleset Kaposváron: édesanyja ölében ülő gyerek nyomta meg a gázt

A vezetőülésben, ölében a gyerekével szenvedett balesetet egy asszony Kaposváron.

Tetőtűz Szennán, baleset Fonyódon - ez történt Somogyban a hétvégén

Huszonhárom esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat. Tizenegy tűzesethez és tizenkét műszaki mentéshez vonultak az egységek a vármegyében.

M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóit

M. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.

Baleset történt Lengyeltótiban

Árokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.

Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégén

Huszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.

A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradort

A hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.

Állásajánlatok Kaposváron