M. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.

Tizennégy alkalommal kérték a tűzoltók segítségét Somogy megyében a hétvégén.
Többségében műszaki mentéseknél kellett beavatkozniuk a megye tűzoltóinak, de tűzeseteknél is helytálltak az egységek. Négy alkalommal a mentőszolgálat munkatársainak nyújtottak segítséget a tűzoltók lakásfelnyitásban. Kétszer téves, egyszer pedig szándékosan megtévesztő jelzés érkezett a megyei műveletirányítási központba.
Pénteken megcsúszott a vizes úton, fának csapódott, majd felborult egy gépkocsi a 65-ös főúton, Som térségében. A siófoki hivatásos tűzoltók áramtalanították az autót, majd közreműködtek a forgalmi rend helyreállításában. A kocsiban csak a sofőr utazott, aki könnyebben megsérült az ütközés során.
Szombaton villanyoszlopnak csapódott egy személyautó Balatonboglár térségében. Az ütközés erejétől az oszlop kitört, melyet csak a vezetékek tartottak. A helyi önkormányzati tűzoltók végezték a műszaki mentést. A sofőr nem sérült meg.
Macska esett egy körülbelül hat méter mély kiszáradt kútba Szentán, a Kossuth Lajos utcában szombat délelőtt. A helyszínre kiérkező csurgói önkormányzati tűzoltók létrán keresztül közelítették meg és mentették ki a szorult helyzetbe került állatot. A házi kedvencnek az ijedtségen kívül más baja nem esett.

Vasárnap este megcsúszott, és a szalagkorlátnak hajtott egy személyautó, egy másik pedig belerohant az M7-es autópálya Letenye felé vezető oldalán, Balatonendréd közelében. A járművek a belső sávban álltak meg, egymástól körülbelül 100 méterre. A siófoki hivatásos tűzoltók áramtalanították a gépkocsikat és közreműködtek a forgalmi akadály megszüntetésében. A balesetben senki sem sérült meg.
Menet közben kigyulladt egy személyautó vasárnap reggel Balatonszabadi külterületén. Teljes terjedelmében égett már a jármű, amikor a siófoki hivatásos tűzoltók a helyszínre érkeztek. Az egység rövid idő alatt eloltotta a lángokat és visszahűtötte a felforrósodott alkatrészeket.
![]() M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóitM. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.
|
![]() Baleset történt LengyeltótibanÁrokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.
|
![]() Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégénHuszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.
|
![]() A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradortA hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.
|
![]() Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyébenAz előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.
|
![]() Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltottákJelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.
|