300 doboznyi szeretet Somogyból a rászoruló gyerekeknek

Idén több mint 300 karácsonyi cipősdobozt készítettek a Somogy Megyei Kormányhivatal munkatársai, melyeket karácsonyig el is juttatnak a rászoruló gyermekeknek.

 

Az adományok ezúttal a Somogy Megyei Duráczky József Óvoda, Általános Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény és Kollégiumába, a siófoki Nyitnikék Óvodába, a pusztakovácsi Pipitér Óvodába, a Bárczi Gusztáv Módszertani Központba, a kastélyosdombói gyermekotthonba és a csurgói Családsegítő Központba kerültek.

Az átadáson dr. Neszményi Zsolt kormánymegbízott elmondta, hogy rekordszámú doboz érkezett idén a kollégáktól, melyek összeállításában valamennyi szervezeti egység kivette a részét. A csomagok könyvet, játékot, édességet, praktikus dolgokat rejtenek.

Szerdán délelőtt a Durácky József Módszertani Központ csodásan feldíszített karácsonyfája alatt  közel 60 dobozt adtak át az intézményben tanuló gyermekeknek, délután Siófokon a Nyitnikék Óvodában pedig  20 csomaggal lepték meg az ovisokat.

https://www.kormanyhivatal.hu/

Időpont: 
szerda, 2021, december 15 - 20:54

MAGAZIN

Közel félszáz motoros vett részt a kaposvári szezonnyitó tréningen

A Közlekedési Kultúra Napja alkalmából Kaposváron közel félszáz motoros vett részt a tavaszi motoros vezetéstechnikai tréningen.

Tűz segesden, baleset Siófokon - ez történt a hétvégén

Tizenegyszer volt szükség a somogyi tűzoltók beavatkozására. Kilenc tűzesethez és két műszaki mentéshez vonultak az egységek a vármegyében.

A balatonmáriafürdői Florida Fagyizó nyerte a Balaton Fagylaltja 2026 versenyt

Balatonmáriafürdő újabb rangos szakmai elismeréssel gazdagodott: a 2026-os Balaton Fagylaltja verseny győztese a Florida Fagyizó lett.

Besurranó tolvaj fosztogatott Kaposváron

Többszörösen büntettet előéletű, besurranásokra szakosodott notórius tolvajt fogtak el a kaposvári rendőrök.

Felborult egy kamion az M7-esen, Holládnál

A kavicsot szállító jármű szerda délután szenvedett balesetet az M7-es autópályán, a holládi felhajtónál.

A buszsofőrön, és a buszon vezette le dühét három férfi Böhönyén

Egy taranyi, egy nemesdédi, és egy ötvöskónyi férfi próbált meg május elsején este busszal hazajutni a böhönyei állomásról,

Állásajánlatok Kaposváron