Hét műszaki mentésnél és tizenhat tűzesetnél avatkoztak be a tűzoltók az elmúlt napokban, Somogy vármegyében.

2015 a Republic együttes 25. jubileumi éve, melynek során október 23-án, az állami ünnep napján, Kaposváron tart koncertet a Városi Sportcsarnokban.
Az ünnepi alkalomból a Republic zenekar visszatekint negyed évszázados munkásságára, de bemutatja legújabb, immáron platinalemezes albumának néhány dalát is. Hazánk egyik legnépszerűbb zenekara ezúttal a születése óta szeretettel teli emberi kapcsolatokkal és emlékezetes koncertekkel hozzá kötődő kaposvári közönség előtt lép fel a Sportcsarnok színpadán. 1995. október 6-án és 7-én, mind a két alkalommal háromezer fős közönségük „együttműködésével” itt készült el az első koncertfilmjük (amely „Két nehéz nap éjszakája” címmel jelent meg a Kapos TV felvételével és kiadói gondozásában). A koncerten - szintén több évtizedes együttműködésük hagyománya szerint - közreműködik a Somogy Táncegyüttes jelenlegi táncművész generációja is.
A legkorábbi időktől született nagy slágerek között hallhatjuk a zenekar idén májusban megjelent, „Rajzoljunk Álmokat!” című, dupla aranylemezes albumának néhány dalát is. Ez volt a Republic életében az első olyan lemez, amely már Cipő nélkül született. A zenekar szokásához híven a tagok egyéni szerzeményei nyomán jött létre egy közös zenei alkotás, amelyben természetesen Cipő szellemi és művészi örökségét is továbbviszik.
A Republic együttes az elmúlt 25 év életművéhez hűen az idei évben jubileumi koncertsorozatával és most ezzel az ünnepi koncerttel tiszteleg az eddigi útja, a barátok és a dalaikat szerető közönség előtt. A 67-es úton, Kaposváron…
Republic 25. Jubileumi Koncert
2015. október 23., péntek 19:00 óra Városi Sportcsarnok (Kaposvár, Arany János u. 97.)
![]() Tűzvész pusztított Kaposváron és Somogysámsonban is a hétvégénHét műszaki mentésnél és tizenhat tűzesetnél avatkoztak be a tűzoltók az elmúlt napokban, Somogy vármegyében.
|
![]() Kaposvárra érkeztek a Most Wanted sztárjai – itt látták az üldözőket és az üldözötteketNem mindennapi forgatás zajlott az elmúlt napokban Kaposváron: |
![]() Ingyenes programok Somogyban a hétvégén – Falunapok, koncertek és fesztiválok várják a közönségetAugusztus 8–9-én sem maradunk programok nélkül Somogyban: több településen falunapot rendeznek, a Balaton-parton pedig ingyenes koncertek és fesztiválok várják a látogatókat. |
![]() Szigetvári tűzvész megfékezéséhez kérték a somogyi tűzoltók segítségétÖt hektáron pusztított a tűz csütörtök délután Szigetvárnál, a Márta dűlőben.
|
![]() Kiégett egy autó MarcalinálKigyulladt és teljes terjedelmében égett egy személyautó csütörtök este Marcali külterületén. A tűz átterjedt az aljnövényzetre is.
|
![]() Két neves rendezővel készül az új évadra a kaposvári Csiky Gergely SzínházGőzerővel zajlik a Csiky Gergely Színház 2026/2027-es évadának előkészítése. |