Múzeumpedagógiai programok a Szennai Skanzenben

Múzeumpedagógiai és tematikus programok elérhetők a Szennai Skanzenben, amelyeknek témái szervesen kapcsolódnak az általános iskola hon-és népismeret, környezetismeret, irodalom tantárgyak tananyagához.

“Ha kenyér van, minden van”
A foglalkozás “főszereplője” a mindennapi kenyerünk. A résztevők megtudhatják hogyan került az étel az asztalra, miért jelentett “gazdagságot”, ha kenyér volt. Kinek a feladata volt a kenyér megsütése? Mi az a “sütnivaló”? Milyen lisztből sütötték Somogyban a kenyeret? Milyen íze van a frissen sült kenyérnek?
Hogyan működött a füstöskonyha? Ezekre a kérdésekre minden gyermek választ kaphat, ha ellátogat hozzánk!
Időtartam: 180 perc

„Munkák a házban és a ház körül”
Egy hagyományos somogyi parasztcsalád mindennapjai elevenednek meg a foglalkozás során. A gyerekek felfedezhetik a ház minden helységét, a portán található melléképületeket. Megtudhatják mit is jelentett a családon belüli munkamegosztás. Mi volt a nők és férfiak feladata? Vajon a gyerekeknek is kellett dolgozni?
A lányokmegtudhatják, hogyan tartották tisztán a lakóház döngölt padlóját, hogy hogyan készült a csipkedett tészta. A legények pedig megtanulhatják, hogyan kell mogyoróvesszőből kerítést fonni és miért van szükség bakra a fűrészelésnél.
Időtartam: 90 perc

„Pörgesd fel magad!”
Ezen a fogalkozáson minden a játékról szól! A sportszerű népi játékok kiváló lehetőséget biztosítanak, hogy a gyerekek megismerjék a csapatjáték fontosságát, a szabályok betartását, betartatását, az együttjátszás élményét. Csapatjátékok, próbák, versenyek. Somogyi gyűjtésekből válogatva kicsiknek és nagyoknak. Minden, ami népi sportjáték!
Időtartam: 90 perc

„Fűben-fában...”
Ahogy a népnyelv is mondja, fűben fában orvosság. A foglalkozáson résztvevőket Fogarasi Böske, somogyszobi javasasszony karaktere fogadja és vezeti be a gyógynövények sokszínű világába. A gyűjtemény területe, igen gazdag gyógynövényekben, ezért kiváló lehetőséget biztosít a növények megismerésére, begyűjtésére. A gyerekek megtanulhatják , hogy hogyan lehet gyógyteát készíteni, milyen élettani hatási vannak egyes növényeknek és mindenki elkészítheti saját kis gyógyfüves könyvecskéjét.
Időtartam: 90 perc

A gyerekek  a hangkeltő eszközöket megszólaltathatják, a jelmezekbe belebújhatnak, az eszközöket kipróbálhatják, az elkészített ételeket megkóstolhatják, a játékokat maguk játszhatják.
Minden foglalkozás tevékenységei között szerepel:

-         kézműves foglalkozás

-         hangszerismertető

-         szerepjáték, mese

-         énekes népszokások felelevenítése

A múzeumpedagógiai foglakozások díja 950 Ft/fő, mely tartalmazza a múzeumi belépőjegyet és a foglakozás díját is. Ha az adott napon több foglakozást is igényelnek, akkor az első foglalkozást teljes áron, majd minden további foglakozás árából 10% kedvezményt tudunk biztosítani.
Múzeumpedagógiai bérlet
Hogy minél kedvezőbb formában vehessenek részt a gyermekek különböző foglalkozásainkon, a közoktatási intézmények számára múzeumpedagógiai bérlet megvásárlásának lehetőségét kínáljuk.
Az iskola vagy óvoda nevére szóló bérletet a tetszése szerint kiválasztott osztályok/csoportok használhatják fel.

-         A bérlet 3 szabadon választott programra jogosít. A programokat a múzeumpedagógiai kínálatból és a tematikus hetek programjaiból választhátják ki.

-         Egy foglalkozáson max. 30 fő vehet részt. Így a bérletet max. 90 fő használhatja fel.

-         A bérlet ára 54.000 Ft. Így 950 Ft/fő helyett 600 Ft/fő kerül egy foglalkozás.

-         A bérlet árát egy öszzegben utalással vagy kézpénzben kifizethetik.

-         A bérletet a tanév során bármikor használhatják.

 Bejelentkezés és bővebb információ:Stepán Kata

múzeumpedagógus-oktatásszervező

Mobil: 06 30 894 72 69

e-mail: szennai.skanzen@gmail.com

Forrás:http://skanzen.hu/hu/a-skanzen/intezmenyeink/a-szennai-skanzen-muzeumped...

Állásajánlatok Kaposváron