Kincsvadászatokkal hívják fel a figyelmet a jó programokra és arra, hogy az utazás minden terméknél boldogabbá tesz
Ugyan még tart a kánikula, de a Balatonon már a rosszabb időre is készülnek, amikor a szülők nem nagyon tudnak mit csinálni vakációzó kisgyermekeikkel. A tanácstalanság egyik oka, hogy felnőttek sem ismerik igazán azokat a mesés helyeket, amelyek egy-egy rövidebb kirándulás alkalmával is jó élmény lehet az egész családnak. Ráadásul sok program nem is pénz kérdése, állítják a szervezők.
A maradandó élmények megszerzéséhez gyakran nem kell más, csak egy kis fantázia. Egy különleges játszótér felfedezése például nem pénztárca kérdése. De a jó nyaraláshoz hozzájárulhat esetleg egy hajójegy, vagy egy kis mozgás kerékpárral, no meg egy jó fagyi – állítják azok a turisztikai szakemberek, akik most speciális kincsvadászatokkal próbálják rávenni a gyerekeket és szülőket arra, ismerjék meg jobban a Balatont.
Idén nyáron összesen 20 kincsvadászatot szerveznek, amelyeken olyan jegyeket is elrejtenek, amelyeknek köszönhetően ingyen utazhatnak a gyerekek a Balatoni Hajózási Zrt. Varászhajóin. A kincsvadászatokon belépőket nyerhetnek a Zamárdi Kalandparkba is, de múzeumi és színházjegeket is elrejtenek.
Az akció érdekessége, hogy olyan kultikus éttermeket és cukrászdákat is népszerűsítenek a kincsvadászatokon, amelyeket érdemes minden családnak felkeresnie, ha minőségi fagylaltot vagy ebédet szeretne enni. Ilyen például a füredi Neked Főztem étterem, amelyet idén Dining Guide Étteremkalauz a TOP 10 vidéki étterem közé választott. De a szervezők arra is rá szeretnék venni a nyaraló családokat, hogy, üljenek kerékpárra és tekerjenek el a Bagaméri Fagylaltozóba, amely tavaly elnyerte a Balaton Fagyija díjat.
Az akcióban bevetik Füred Kapitányt, a balatoni mesehőst is, aki kincsvadászatain másfél millió forint értékben oszt szét a gyerekek között naptejet. A kapitány akciójával az UV védelem fontosságára hívja fel a figyelmet.
Ugyanakkor a szülők figyelmét a New York - i Cornell Egyetem kutatására is fel szeretnék hívni, amely kimutatta: érdemes élményekre költenie a családnak tárgyak helyett, ugyanis azok bizonyítottan boldogabbá tesznek, mint a vásárlás. A kutatás kiderítetté: vásárlásból eredő birtoklási öröm csak rövid ideig tart. Ugyanakkor az utazás okozta pozitív emlékek részei lesznek identitásunknak, újra eszünkbe jutva újra és újra boldogsághormonok szabadulnak fel a szervezetünkben.