A Nagyváthy utcát teljes szélességében lezárták.
A meteorológiai előrejelzések szerint szombat éjfélig az ország területén több helyen viharos szélre és havas esőre, havazásra kell számítani, emiatt csúszós, jeges utakra, csökkent látótávolságra kell készülni - figyelmeztet az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az MTI-nek küldött pénteki közleményében.
Szombaton kifejezetten szélviharos időre készülhetünk! A Dunántúlon 80-100 km/h-ás széllökések várhatók, de a magasabban fekvő területeken, illetve a Balaton déli partján néhol 100 km/h feletti lökések sem zárhatók ki. Somogyban a várt legerősebb széllökések meghaladhatják a 90 km/h-t.
Azt kérik mindenkitől, hogy a viharos szélben a fák, fasorok, állványzatok közelében kellő körültekintéssel közlekedjenek.
Mielőtt útnak indulnak, tájékozódjanak az aktuális meteorológiai helyzetről és az útviszonyokról - tanácsolják.
Felhívják a figyelmet arra, hogy csak megfelelő műszaki állapotú, a téli időjárási körülményekre felkészített gépkocsival keljenek útra. Az autóba tankoljanak a szokásosnál több üzemanyagot és vigyenek magukkal feltöltött mobiltelefont.
Kérik továbbá, ha valaki bajba jutott autóst, gyalogost lát, hívja a 112-es segélyhívó számot.
Ugyanakkor ajánlják a katasztrófavédelem mobiltelefonokra ingyenesen letölthető tájékoztató alkalmazást, a VÉSZ-t.
Az érvényben lévő meteorológiai riasztásokról a meteorológiai szolgálat oldalán, az aktuális útviszonyokról pedig a Magyar Közút információs portálján tájékozódhatnak - áll a közleményben.
A jellemző hőmérséklet átlaga (oC):
szombat reggel 3,
szombat délután 5,
vasárnap reggel -1 fok körül alakul.
A LEGVALÓSZÍNŰBB FOLYTATÁS:
- Vasárnap országszerte mérsékeltebb, de keleten még gyakran élénk légmozgás valószínű. Erőteljesebb lehűlés kezdődik. Hajnalban országos fagy várható, és napközben is alig emelkedik fagypont fölé a hőmérséklet. Általában a napsütés lesz a jellemző, de mérsékelt felhősödésekre is számítani kell. Elvétve futó hózápor is lehet.
MTI
![]() Ároka borult egy traktor Csurgón vasárnapA Nagyváthy utcát teljes szélességében lezárták.
|
![]() Két autó ütközött össze Nagyatád és Berzence közöttKét személyautó ütközött össze a 681-es főút Nagyatádot és Berzencét összekötő szakaszán, a 4-es és az 5-ös kilométerszelvény között.
|
![]() Mesefigurákat festettek a Zichy diákjai a kaposvári kórház falairaÚjabb színes meseillusztrációk kerültek a kaposvári kórház Gyermekosztályának járóbeteg-ellátó várótermébe.
|
![]() 586 sofőrt ellenőriztek a rendőrök Kaposváron és a környékenA Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai március 31-én Kaposvár és vonzáskörzete forgalmát ellenőrizték fokozottan.
|
![]() Munkában a motorfűrészek SomogybanLakóházat és a közúti közlekedést akadályozó fákat távolítottak el a tűzoltók.
|
![]() Húsvéti programok SomogybanMutatjuk, hogy mulyen húsvéti programok lesznek Somogyban. |