Sok a baleset a zebrákon - most Somogyban is ellenőriznek

Országos ellenőrzés-sorozatot hirdetett az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottsága Zebra terv elnevezéssel 2020. május 12. és május 14. között, melynek célja a figyelemfelhívás a közúti közlekedés legvédtelenebb résztvevőire, a gyalogosokra.

 

Somogy megyében tavaly több, mint félszáz alkalommal váltak gyalogosok baleset áldozatává. A leggyakrabban Kaposváron és környékén. Az okok között az első, hogy a kijelölt gyalogátkelő helyen nem adták meg az elsőbbséget részükre.

Lényegesen kevesebbszer, de még így is egy tucatnál több esetben lettek okozói is a közlekedési baleseteknek. A hirtelen, körültekintés nélkül az úttestre lépéssel, a tilos jelzésen vagy tiltott helyen áthaladással, valamint takarás mögül kilépve idéztek elő balesetet a legtöbbször.

Fontos újra- és újra ismételni, hogy a járművezetők a gyalogátkelőhelyeken szabályosan áthaladó gyalogosokkal szemben elsőbbségadásra kötelezettek, de a gyalogosoknak is be kell tartaniuk a rájuk vonatkozó közlekedési szabályokat.

·         Az autósoknak fokozottabb figyelemmel és óvatossággal kell megközelíteni az olyan helyeket, ahol bárki az úttestre léphet!

·         A gyalogosok mielőtt az úttestre lépnek, nézzenek körül, hogy biztonságosan áthaladhatnak-e anélkül, hogy veszélyhelyzetbe kerülnének!

·         A gyalogosok tilos jelzésen, illetve tiltott helyen ne haladjanak át, még akkor sem, ha szerintük biztonságos lenne az áthaladás!

A célzott ellenőrzés időszakában Somogy megye városaiban a gyalogos-átkelőhelyek környékén kiemelt rendőri jelenlétre számíthatnak az arra közlekedők.

 

Az utak biztonságáért, a balesetek elkerüléséért a legtöbbet mi magunk, a közlekedők tehetünk azzal, hogy a szabályokat betartva, türelmesen, egymásra odafigyelve, toleranciát és empátiát mutatva veszünk részt a közlekedésben.

… hogy mindenki hazaérjen!

MAGAZIN

Ároka borult egy traktor Csurgón vasárnap

A Nagyváthy utcát teljes szélességében lezárták.

Két autó ütközött össze Nagyatád és Berzence között

Két személyautó ütközött össze a 681-es főút Nagyatádot és Berzencét összekötő szakaszán, a 4-es és az 5-ös kilométerszelvény között.

Mesefigurákat festettek a Zichy diákjai a kaposvári kórház falaira

Újabb színes meseillusztrációk kerültek a kaposvári kórház Gyermekosztályának járóbeteg-ellátó várótermébe.

586 sofőrt ellenőriztek a rendőrök Kaposváron és a környéken

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai március 31-én Kaposvár és vonzáskörzete forgalmát ellenőrizték fokozottan.

Munkában a motorfűrészek Somogyban

Lakóházat és a közúti közlekedést akadályozó fákat távolítottak el a tűzoltók.

Húsvéti programok Somogyban

Mutatjuk, hogy mulyen húsvéti programok lesznek Somogyban. 

Állásajánlatok Kaposváron