A Richter Flórián Cirkusz üdvözölte a kormány bejelentését, amely szerint 2027-től Magyarországon megszűnik a vadállatok cirkuszi szerepeltetése.
Megnyitották a virágfürdő 50 méteres, szabadtéri medencéjét a nagyközönség előtt hétfőtől péntekig.
Délelőtt 8 és 10 óra között, valamin 12 és 15 óra között mehetnek a látogatók.
– számos biztonsági óvintézkedés mellett lehet használni a medencét. Csak a főbejáraton keresztül lehet bemenni, sorban állás esetén 1,5 méteres távolságot kell tartani, ajánlott a szájmaszk viselése. Az aulában csak a szolgáltatást igénybe vevők lehetnek. Csak a kijelölt öltözőkben lehet öltözni. A medencébe lépés előtt kötelező a szappanos elő- és utófürdő az öltözőben, vagy a medence partján. Az uszodamester szabályozza az úszókat, egy pályán maximum 5 fő úszhat. A medencében nem lehetnek többen egyszerre 40-nél. Ha többen vannak, várakozni kell. A vízből kiszállás után ismét kötelező a szappanos fürdés.
– a sportolók is használhatják a medencét
– a fedett medencék továbbra is zárva maradnak
– ha igény lesz rá, akkor döntenek a hétvégi nyitva tartásról is.
![]() 49 év után nyugdíjba megy a Richter Cirkusz elefántjaA Richter Flórián Cirkusz üdvözölte a kormány bejelentését, amely szerint 2027-től Magyarországon megszűnik a vadállatok cirkuszi szerepeltetése.
|
![]() Két személyautó ütközött KaposváronA Honvéd és a 48-as Ifjúság útja kereszteződésében karambolozott a két jármű.
|
![]() Megtilthatják a vadállatok cirkuszi szerepeltetését MagyarországonJelentős változás jöhet a hazai cirkuszi világban: a kormányzat tervei szerint a jövőben több vadállatfaj sem szerepelhetne magyarországi előadásokon.
|
![]() Két autó is az árokban kötött ki hétfőn Somogyban
Árokba hajtott és fának ütközött a hét első napján egy személyautó a 68-as főút Mesztegnyő és Kelevíz közötti szakaszán.
|
![]() Kidöntött két villanyoszlopot egy autó KaposváronA 67-es főúton történt a baleset.
|
![]() Embert gázolt a vonat TaszárnálA tűzoltók segítettek az utasoknak átszállni a mentesítő autóbuszra.
|