A Betlhemi csillaghoz hasonló jelenség tűnik fel az égen a napokban

Még néhány nap, és különleges égi látványosságot személhetünk az égen: december 21-én koraeste a, a Jupiter és a Szaturnusz szoros együttállását lehet majd megfigyelni.

 

A csillagászattörténet kutatói között a leginkább elfogadott elmélet, miszerint ennek a két égitestnek a Földről megfigyelhető szoros és ismétlődő együttállása az tulajdonképpen a betlehemi csillag. 

A Jupiter 11,8 év alatt, míg a Szaturnusz 29,5 év alatt kerüli meg a Napot. A két bolygó égi útja során kb. 20 évenként a Földről nézve találkozik. A közelítés mértéke azonban tág határok között mozog, ennyire szoros együttállást, mint idén, 1623. július 16-án láthattak utoljára az akkor élt emberek.Az idei NEM oppozíció környéki együttállás lesz, a bolygók nem a legnagyobb látszó fényességük beálltakor és nem ismétlődve közelítenek majd egymáshoz, valamint nem a Halak, hanem a Bak csillagképben történik mindez - a betlehemi csillag újbóli megjelenéséről beszélő cikkeket tehát kezeljük erős fenntartásokkal.

A két bolygó naplemente után, az erősödő szürkületben a DNy-i horizont felett kereshető a következő napokban. 21-én hétfőn este 5 óra körül a legszorosabb a közelítés.

Forrás: Zselici Csillagpark Facebook oldala

 

Időpont: 
szerda, 2020, december 16 - 18:09

Állásajánlatok Kaposváron