A Várnegyedben és Budapest belvárosában a legjobb élni, vidéken pedig Egerben és Veszprémben, derült ki az Otthon Centrum rangsorából.
A rangsor a 20 ezer főnél népesebb városokat életminőség szempontjából listázta: a háziorvosi ellátást, a lakosság képzettségét, a foglalkoztatás és az ingázás statisztikai mutatószámaiból képzett adatokat rangsorolták.
A tanulmány szerint az első kilenc helyen továbbra is a fővárosi kerületek szerepelnek. Az élhetőségi listát az I. és az V. kerület vezeti 84 és 83 százalékos értékkel.
A vidéki települések közül Veszprém és Eger értékei a legjobbak (61 százalék), ennek elsősorban az az oka, hogy az itt élők jutnak be leghamarabb a munkahelyükre . Székesfehérvár és Pécs értékétől (56 százalék) alig maradt el Szeged (55 százalék), illetve Debrecen és Győr (54 százalék).
A megyei jogú városok többsége 47-55 százalékos eredményt ért el, valahol itt van Kaposvár is, amivel a középmezőnyben helyezkednek el.
A megyei jogú városok között idén is Hódmezővásárhely és Érd szerepelt a leggyengébben (47 százalék).
Az ELTE PPK Pozitív Pszichológia Kutatócsoportja még márciusban készítette el Magyarország Boldogságtérképét.A kutatásban kérdőívekkel mérték fel a magyar lakosság jóllét szintjét, mentális egészségét és pszichológiai immunitását. A vizsgálatban 2019-20-ban 7863, 17-92 éves férfiak és nők vettek részt.
Az idén a Veszprém megyében lakók jóllétszint átlaga lett a legmagasabb, ami összecseng az előző kutatással, hiszen Veszprém eszerint nem csupán a legélhetőbb vidéki város, hanem a legboldogabb is. Viszont Heves megye, ahol Eger is található nem szerepelt túl jól a boldogságkutatásban. A megyék jóllét szint rangsorát változatlanul Borsod-Abaúj-Zemplén, Nógrád és Somogy megye zárja.
Sajnos Kaposvár nem csupán, hogy legélhetőbb települések közé nem került be, de még az is kiderült, hogy a legboldogtalanabb település is egyúttal.
A kutatásból egyéként az is iderült, nem meglepő módon, hogy akik gazdagnak vagy jómódúnak vallják magukat azok boldogabbak és ugyancsak boldogabbak a több gyermeket nevelők, az iskolázottabbak és a házasságban élők.