A macskák fogékonyabbak az új típusú koronavírusra, mint a kutyák, de egyik állatnál sem okoz súlyos tüneteket a betegség – mondta el Kemenesi Gábor virológus, a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai Kutatóközpontjának munkatársa az Inforádióban.
A vizsgálatok során a macskák csak nagyon enyhe tüneteket mutattak, miután megfertőződtek koronavírussal: levertség, bágyadtság, esetleg légúti tüneteket, enyhébb prüszkölést, de a jelek szerint a fertőzés nem végzetes rájuk nézve. Az viszont bizonyosan kiderült, hogy a kutyák kevésbé fogékonyak a koronavírusra. A szakember azt javasolja, hogy amennyiben valaki koronavírusos lesz, annyira óvja házi kedvenceit, mintha egy embertársáról lenne szó.
A Pécsi Tudományegyetem munkatársa kiemelte, hogy a kutyákról és macskáról nem terjed a betegség emberre.
Az állatok szőrzetet simogatva sem lehet nagy valószínűséggel elkapni a betegséget, Kemenesi Gábor szerint pandémia idején mégsem célszerű hagyni idegeneknek, hogy a házi kedvenceinket megsimogassák.
Azonban a laboratóriumi vizsgálatok szerint a macskák, másik macskák számára képesek lehetnek átadni a vírust.
A virológus arról is beszélt, hogy statisztikailag igazolt, hogy a kutyák képesek a szaglásuk segítségével felismerni a koronavírust.
Teljes cikk itt.