Egy taranyi, egy nemesdédi, és egy ötvöskónyi férfi próbált meg május elsején este busszal hazajutni a böhönyei állomásról,

November 10-től Martyn Ferenc két szobra is láthatóa Róma-villa parkjában.
A területen az Alföldi emlék és Két figura című alkotásait állították fel. Martyn Ferenc fiatalkorát rokona, Rippl-Rónai József házában töltötte. Így mester és tanítvány összefüggésében is látható kettejük kapcsolata.
Az Alföldi emlék című szobor alacsony talpazaton álló, szerkezetileg áttört, kerek nyílásokkal gémeskutat idéz meg. A Két figura című alkotásban a két alak egymáshoz kapcsolódik, egyik ívelt formákkal a női testet, a másik egyenes záródással a férfi testet képviseli.
![]() A buszsofőrön, és a buszon vezette le dühét három férfi BöhönyénEgy taranyi, egy nemesdédi, és egy ötvöskónyi férfi próbált meg május elsején este busszal hazajutni a böhönyei állomásról,
|
![]() Horvátországban kapták el a kadarkúti posta kirablóit a rendőrségi gyakorlatonA határon átlépő bűnözés elleni eredményes fellépés érdekében közös gyakorlatot tartott a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a horvátországi Verőce-Drávamenti Megyei Rendőr Igazgatóság.
|
![]() Május 8-án lesz a magyar fagyi napja - Somogyban is féláron nyalhatunkA magyar fagylalt napját minden évben május 8-án ünneplik országszerte, amikor számos cukrászda és fagyizó féláron kínálja kedvenc fagylaltjait.
|
![]() Borulnak a biciklisek és a rolleresek Somogyban - 25 baleset történt eddigSomogy vármegye útjain idén huszonöt olyan személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt, ahol kétkerekű járművezetők voltak érintettek.
|
![]() Fenyves és tölgyerdő aljnövényzete pusztult el KadarkútonNégy hektáros területen több mint négy órát dolgoztak a tűzoltók kedden, Kadarkút külterületén.
|
![]() Teljesen kiégett egy kisteherautó a 6701-es úton OsztopánnálTeljesen kiégett egy szerszámokat szállító kisteherautó kedd délután, Osztopán közelében, a 19-es kilométerszelvénynél.
|